26 лютого, 2020

Конвізо® Смарт — технологія для професіоналів!

Світовий профіцит цукру, що триває останні три роки, випробовує на міцність і стійкість наших виробників «цукрового золота». Але історія та тенденції циклічні і в найближчі два роки аналітики пророкують дефіцит сировини й зростання попиту на вирощування цукрових буряків.

Незважаючи на такі виклики, виробники не стоять на місці — використовують новітні технології й отримують зиск від їхнього впровадження. Наочним прикладом цього стало тогорічне збільшення площ під цукровими буряками за виробничою технологією Конвізо® Смарт, які сягнули позначки 15 тис. га. Технологія стала знахідкою як для середніх господарств, які мають у сівозміні 200–300 га цукрових буряків, так і для великих бурякосійних підприємств, що мають понад 20 тис. га під цією культурою. Чим же підкорила ця технологія виробників солодких коренеплодів?

Основна й ключова перевага цієї технології — це лише дві гербіцидні обробки в поєднанні з відмінною ефективністю проти всіх основних бур’янів у посівах цукрових буряків. Така оптимізація дає змогу заощадити дорогоцінний час, потрібні ресурси або спрямувати їх на інші культури та потреби в господарстві. Звичайно, стратегія й тактика внесень гербіцидів відрізняється від класичної бетанальної схеми. У цій статті я хотів би поділитись практичними особливостями тонкощами системи Конвізо® Смарт.

Дія Конвізо® 1 на рослину лободи білої, навіть перерослої

Тогорічна весна побалувала рясними, а подекуди, особливо на заході нашої країни, надмірними опадами. З одного боку, вони забезпечили достатній запас вологи, а з другого — деякі господарства вимушені були пересівати цукрові буряки через потужні зливи. Вологі умови травня й червня дали можливість повною мірою розкрити властивості гербіциду Конвізо®1, особливо його ґрунтову дію. Площі під технологією Конвізо® Смарт лише збільшуватимуться, тому для уникнення можливих помилок у виробництві слід звернути увагу на такі фактори й особливості в разі використання гербіциду Конвізо®1:

Коли проводити обробку гербіцидом Конвізо®1. Агрономи знають, що головним індикатором для вчасного внесення цього гербіциду є фаза першої пари справжніх листків лободи білої. Це є ключовою відмінністю від традиційної технології. Однак за умов надлишкових опадів попереднього сезону гербіцид справлявся навіть із перерослим бур’яном. Згідно з прогнозами метеорологів, цей рік очікується достатньо посушливим, тож за таких умов буде дуже важливо не затримуватись із застосуванням гербіциду й дотримуватися рекомендованої фази його внесення. За наявності значної кількості перерослих рослин бур’янів слід збільшити кількість прилипача Меро® від 1,0 до 1,5–2,0 л/га. На практиці інтервал між першим і другим внесеннями може становити від 10–12 днів до одного місяця, особливо за посушливих умов.

• Протягом виробничого сезону 2019 року були звернення від господарств, чи потрібно проводити друге внесення гербіциду, якщо поле чисте, й лише з’явились поодинокі рослини лободи. З точки зору профілактики резистентності й мінімізації запасів насіння засмічувача, слід обов’язково провести друге внесення. В окремих випадках, якщо кількість лободи білої (Chenopodium album) мінімальна, в посіві переважають канатник теофраста або види щириці, слід акцентувати увагу саме на ці бур’яни й також проводити внесення по першій, максимум — другій парі листків цих бур’янів. Щодо злакових засмічувачів, які Конвізо®1 також відмінно контролює, оптимальна фаза внесення — 1–3 листки.

Рекомендовані норми використання гербіциду й прилипача. Норма використання — двократне внесення по 0,5 л/га гербіциду Конвізо®1 + 1,0 л/га прилипача Меро®. Навіщо прилипач, запитаєте ви, адже формуляція гербіциду — олійна дисперсія (ОД)? Дійсно, Конвізо®1 має OД-формуляцію, але препарат не містить у своєму складі олії. Олійна дисперсія позначає будь-які складові, які не базуються на воді. Чому саме прилипач Меро®?

Меро® — неіонний прилипач (поверхнево-активна речовина) на рослинній основі. Він має функцію пластифікатора, який спричинює набухання кутикули й розм’якшує восковий наліт, що сприяє кращому поглинанню діючої речовини. Навіть після висихання діюча речовина утримується під масляною плівкою та зберігає свою мобільність. Меро® запобігає утворенню кристалів діючої речовини, надає захист від впливу опадів, збільшує доступністьі проникнення активних речовин. Саме в поєднанні Конвізо®1 із Меро® можна отримати максимальний результат. За посушливих умов і якщо у вашому господарстві використовують сульфонілсечовини більше ніж на трьох культурах, слід проводити заходи для профілактики резистентності бур’янів. Одним із варіантів може бути додавання бакового партнера, наприклад Бетанал® Експерт або Бетанал® максПро. Також ця схема рекомендується у боротьбі з бур’янами — представниками роду Вероніка (вероніка польова, вероніка перська, вероніка плющолиста та ін.). Ще однією схемою в антирезистентній програмі може стати застосування класичних гербіцидів за ґрунтового застосування: перше внесення Бетаналів — у фазі сім’ядоль бур’яну, друге внесення — гербіцид Конвізо®1 у нормі 1,0 л/га + прилипач Меро®, 1,0–2,0 л/га, у фазі лободи — друга пара справжніх листків.

Двократне внесення Конвізо®1.
Результат — максимальний

Без внесення гербіцидів.
Результат — мінімальний

Температура під час внесення. Більшість препаратів сульфонілсечовинних гербіцидів можна використовувати і за середньодобової температури 5°С, але це актуально для озимих зернових колосових культур. Якщо ми говоримо про цукрові буряки, то середньодобова температура під час внесення Конвізо®1 має бути 10°С. За зниження температури від зазначеного оптимального показника можна зіткнутись із проявами пожовтіння, деформації, некрозу країв листків. Натомість за оптимальних умов унесення гербіциду немає жодних проявів фітотоксичності на культурі. Це є додатковою перевагою Конвізо®1 перед більш жорсткими генеричними препаратами класичної системи захисту. Що ж стосується максимальних температурних показників, вони не повинні перевищувати позначку 25°С.

За використання Конвізо®1 нижче 10°С можна зіткнутись із проявами пожовтіння, деформації, некрозу країв листків

pH і жорсткість води. Джерела води в природі містять розчинні мінерали, такі як кальцій, магній і залізо. Концентрація цих мінералів характеризує жорсткість води. Бажано, щоб цей показник не перевищував 350 мг/л (ррm) або 0,7 mS/cm за показником електропровідності, тобто вода має бути помірно жорстка.

Пестициди зазвичай формулюють у вигляді слабких кислот або нам рівні від нейтральних до слаболужних. Загалом гербіциди, інсектициди та фунгіциди зазвичай працюють найкраще в злегка кислій воді — рН 4–6,5. Гербіциди на основі сульфонілсечовин належать саме до класу слабких кислот. Слабкі кислоти — це сполуки, які частково іонізуються у водному розчині. Масштаб іонізації, що відбувається, залежить від рН води. Що вищий показник рН, то сильніше відбувається іонізація. Розчинність у воді сульфонілсечовин збільшується в міру їхньої іонізації, завдяки чому гербіциди швидше розчиняються під час змішування у воді з високим pH. Загальноприйнято вважати, що гербіциди мають бути повністю розчинені, щоб рослина могла їх засвоїти через воскові кутикули, тому Конвізо®1 найкраще працюватиме в слаболужній воді, за рН 7,0–7,5.

Культури, які можна сіяти після цукрових буряків, вирощуваних за системою Конвізо® Смарт. У разі пошкодження культури слід проводити пересівання цукрових буряків системи Конвізо® Смарт гібридами або кукурудзою (після оранки). Восени можна проводити посів озимої пшениці. Наступного року після використання Конвізо®1 навесні рекомендований висів таких культур: яра пшениця, ярий ячмінь, кукурудза, горох, соя. Для ріпаку, картоплі та гірчиці термін очікування становить 12 місяців; для соняшнику, цукрових буряків (традиційних) і люцерни — 17 місяців від дати внесення гербіциду Конвізо®1.

Цукрові буряки — достатньо складна у виробництві культура, зі своїми тонкощами й особливостями, які підвладні лише професіоналам і, можна сказати, фанатам своєї справи. Технологія Конвізо® Смарт стрімко завойовує ринок, адже дає змогу полегшити й оптимізувати процеси, пов’язані із захистом від бур’янів. У будь-якій справі запорукою успішного результату є досконале знання предмета й методу. Сподіваюсь, що ця стаття стане в пригоді тим, хто приєднався до клубу Конвізо® Смарт - технології, а для тих, хто ще вагається — буде поштовхом для впровадження нової технології у себе в господарстві.

Основні схеми застосування гербіциду Конвізо®1

Ця схема в високій якості за посиланням

Copyright © Bayer AG